2020 Avrupa Robotik Üroloji Kongresinde Prof.Canda'dan Canlı Cerrahi ile Robotik Piyeloplasti Ameliyatı

Haberin web sayfası:

https://www.gunes.com/saglik/robotik-operasyonla-20-yasinda-hayata-dondu-1100572

 

20 yaşındaki üniversite öğrencisi Feridun Alper Tanrıverdi, sol böbreğindeki ağrılar nedeniyle Koç Üniversitesi Hastanesi’ne başvurdu. Prof. Canda tarafından yapılan araştırmalarda Tanrıverdi’nin sol böbreğinin çıkımında darlık saptandı UP darlık). Bu problem nedeniyle böbreği şişen, genç hasta Prof. Dr. Erdem Canda tarafından kongreye online bağlantı yapılarak robotik üroloji ameliyatına alındı. Tanrıverdi’nin, damarların basısı nedeniyle tıkanmış olan böbrek çıkımı, robotik cerrahinin sağladığı 3 boyutlu işçilikle ağrısız ve kansız bir yöntemle düzeltildi. Sağlığına kavuşan Tanrıverdi, 3. günde taburcu edilerek eğitimine geri döndü. 

Ameliyat sırasında önceden çekilen MR görüntüleri 3 boyutlu hale getirilerek, damar basısı gösterildi ve robotik sisteme aktarılarak ameliyat sırasında kılavuz olarak kullanıldı. Ameliyat sırasında ayrıca ICG verilerek yapılan ameliyat bölgesinin beslenmesinin yeterli ve iyi olduğu gösterildi.

Prof.Canda, ameliyat sırasında ameliyatı izleyen meslektaşlarının sorularını da yanıtladı.

Mesane kanseri için robotik cerrahi ile mesanesi alınan hastamıza yine robotik olarak ince bağırsaktan yeni mesane yapıldı Mesane kanseri için robotik cerrahi ile mesanesi alınan hastamıza yine robotik olarak ince bağırsaktan yeni mesane yapıldı Prostata robotik neşterli çözüm Prostata robotik neşterli çözüm İki Türk doktor, dünyadaki cerrahlara robotik cerrahi öğretiyor İki Türk doktor, dünyadaki cerrahlara robotik cerrahi öğretiyor Türk doktordan dünyada bir ilk Türk doktordan dünyada bir ilk Dr.Canda Avrupa Robotik Üroloji Kongrelerinde (ERUS) robotik prostat kanseri cerrahisi çalışmaları için ödül almıştır Dr.Canda Avrupa Robotik Üroloji Kongrelerinde (ERUS) robotik prostat kanseri cerrahisi çalışmaları için ödül almıştır Avrupa Üroloji Derneği European Urology Forum Ödülü Avrupa Üroloji Derneği European Urology Forum Ödülü Prof. Canda 2018 Prof. Canda 2018'den beri İstanbul Koç Üniversitesi Hastanesinde çalışmaktadır. Prof. Canda has an experience and exposure of more than 1000 robotic urology cases Prof. Canda has an experience and exposure of more than 1000 robotic urology cases Prof. Dr. A. Erdem Canda Da Vinci Robotu Ameliyatı Prof. Dr. A. Erdem Canda Da Vinci Robotu Ameliyatı Prof. Dr. A. Erdem Canda Da Vinci Robotu Ameliyatı Prof. Dr. A. Erdem Canda Da Vinci Robotu Ameliyatı Prof. Dr. A. Erdem Canda Da Vinci Robotu Ameliyatı Prof. Dr. A. Erdem Canda Da Vinci Robotu Ameliyatı Prof. Dr. Erdem Canda Robotik Ürolojiye Şuabt 2009 Prof. Dr. Erdem Canda Robotik Ürolojiye Şuabt 2009 'd aBaşlamıştır European Urology Forum Award (2017) European Urology Forum Award (2017) Dr.Canda Dr.Canda'ya Avrupa Robotik Üroloji Kongresinde ödül (2017) Avrupa Robotik Üroloji Kongresi ERUS (2014) Avrupa Robotik Üroloji Kongresi ERUS (2014) Dr.Canda Dr.Canda'nın 2012 Kanada ziyareti raporu Dr.Canda Dr.Canda'ya Kanada Uroloji Kongresin'de plaket verilmesi ve sunumu (Haziran 2012, Banff) Dr.Canda Dr.Canda'nın editörlüğünü yaptığı uluslararası Mesane Kanseri kitabı (İngilizce) yayımlanmıştır (2012). Robotla mesane kanseri ameliyatlarımıza ait daha geniş serimizin sonuçları British Journal of Urology International Robotla mesane kanseri ameliyatlarımıza ait daha geniş serimizin sonuçları British Journal of Urology International'de yayınlanmıştır-2012 Ekibimiz robotla 2 farklı ameliyatın yapılabildiğini göstermiştir: Prostat kanseri ve safra kesesi ameliyatları-2011 Ekibimiz robotla 2 farklı ameliyatın yapılabildiğini göstermiştir: Prostat kanseri ve safra kesesi ameliyatları-2011 Dr.Canda Dr.Canda'nın Japonya'daki konuşması Robotic partial nephrectomy course @ ORSI Academy in Belgium, 31.May-2.June.2018 Robotic partial nephrectomy course @ ORSI Academy in Belgium, 31.May-2.June.2018